Mam krzesło i co dalej?
Cieszymy się bardzo, że zdecydowałeś się na zakup naszego krzesła lub że myślisz o takim zakupie. Poniżej dowiesz się nie tylko jak korzystać ze swojego nowego krzesła BIOSWING, ale też jak osiągnąć maksimum korzyści z użytkowania naszych produktów.
Jeśli nadal zastanawiasz się nad zakupem, przeczytaj tekst poniżej – postaramy się podpowiedzieć Ci, na co zwrócić uwagę przy wyborze modelu dla siebie i jak urządzić swoje miejsce pracy.
Razem z przesyłką dostaniesz od nas instrukcję użytkownika, która pomoże Ci odpowiednio ustawić Twoje krzesło. Linki do instrukcji w wersji elektronicznej otrzymasz od nas również mailem po zakupie.
Zachęcamy Cię także do obejrzenia filmów instruktażowych dostępnych na kartach poszczególnych produktów.
Zwróć uwagę m.in. na to że:
- Podczas siedzenia na krzesłach z tylnym oparciem Twoje lędźwia powinny dobrze podparte
- Wysokość siedziska powinna być tak dostosowana, aby Twoje stopy przywierały całą powierzchnią do podłogi
- Twoje stawy kolanowe i biodrowe powinny układać się w kąt rozwarty (niektóre nasze modele umożliwiają pochylenie siedziska w dół, co uławia przyjęcie odpowiedniej pozycji)
- Ustawienie krzesła powinno ułatwić ciału przyjęcie rozluźnionej pozycji – barki powinny być rozluźnione, klatka piersiowa otwarta i rozluźniona, z możliwością swobodnego oddychania
- Zaokrąglania lędźwi – to jedna z najgorszych rzeczy, jakie możesz zrobić swojemu kręgosłupowi. Twoje pośladki i dół pleców powinny przylegać do siedziska i oparcia
- Zakładania nogi na nogę – pewne przyzwyczajenia zostają z nami na zawsze, ale to naprawdę szkodzi Twoim plecom. Nawet najlepsze krzesło może nie pomóc jeśli będziesz go źle używać
- Siedzenia w niewygodnej pozycji – napięcie mięśni będzie uniemożliwiać Twój powrót do zdrowia. Jeśli nie jesteś pewny/a, co jeszcze zmienić w ustawieniach krzesła, skontaktuj się z nami. Uważamy, że naszym zadaniem jest przede wszystkim pomóc Ci dojść do zdrowia, a nie tylko sprzedać produkt
Jeśli przeczytałeś/aś instrukcję i ustawiłeś/aś odpowiednio swoje krzesło, jesteś gotowy/a do jego użytkowania. Pamiętaj, że nowe krzesło nie przyniesie Ci natychmiastowej ulgi w przypadku poważnych wad kręgosłupa. Efekty będą zauważalne powoli i bardzo możliwe, że aby w pełni cieszyć się zdrowiem, będziesz musiał/a np. kontynuować dotychczasową fizjoterapię lub wprowadzić więcej zmian w swoim życiu. Poniżej znajdziesz linki do pozostałych naszych artykułów, które warto przeczytać.
Przeczytaj także o tym, dlaczego ruch jest tak ważny dla Twojego ciała i co robimy, żeby wprawić Twój kręgosłup w ruch gdy siedzisz, na co zwrócić uwagę podczas wyboru modelu krzesła dla Ciebie oraz co jeszcze możesz zrobić, aby pracować i żyć w ergonomicznych warunkach.